holubice

O sekci trasy

 

Zde budu postupně umísťovat skialpové a MTB trasy které jsem prošel nebo projel, aby byla zajištěna jejich aktuálnost. Pokud nevlastníte GPS, můžete si tyto trasy prohlédnout v přiložených mapách, nebo si na internetu najít nějaký vhodný prohlížeč souborů GPX.

S GPX souborem umí pracovat Google Earth. Dáte z menu Soubor - Otevřít a ukážete na svůj soubor. Google Earth ho otevře a na zeměkouli najede na místo, kde vaše zaznamenaná trasa leží. Musíte ale tento program mít na počítači nainstalovaný. Jak to udělat na počítači, kde tento program nemáte, třeba proto, že si na počítač nic nesmíte sami nainstalovat? Jednou z možností je mapa TrekView. Napravo nahoře je menu Funkce a v něm Prohlížený soubor. Ukážete na svůj soubor a trasa se vám vykreslí v mapě. 

V pravé části sekce Trasy-GPS jsou umístěny odkazy na čtyři webové stránky, které vám mohou pomoci při plánování vašich výletů. První baner odkazuje na stránky http://www.bergsteigen.at, kde si můžete vyhledat svou ferratu, výstup na horu, horolezecký výstup nebo skialpinistickou túru. Druhý baner odkazuje na stránky http://4-paddlers.com, zde najdete kilometráže řek a také stavy vodočtů, třetí baner odkazuje na stránky http://www.bikemap.net/, tady si vyhledáte cyklistickou túru pro vámi zvolenou oblast.Čtvrtý baner odkazuje na server předpovědi počasí. 

Doporučené stránky

web4

Copyright © 2012 paveltrefil.cz všechna práva vyhrazena. Zákaz šíření textů bez předchozího souhlasu.