holubice

Nejpěknější akce

Za svou nejpěknější akci považuji výlet do oblasti Northwest Territories v Kanadě. Zde mne zaujala krásná stěna s krásným názvem Lotus Flower Tower. A protože se jedná o oblast, kde protéká známá řeka Nahanni river, napadlo mne spojit v jedné akci lezení se sjížděním řeky. Do této oblasti se lze dostat pouze vzduchem, a to buď vrtulníkem nebo malým letadlem, které přistane na jezeře. Počasí je zde velice nestálé a celý pobyt vám zde může propršet.Pro přístup k lezecké oblasti jsme zvolili malé letadlo, a pro návrat do civilizace nafukovací kánoi. Počasí nám vyšlo po dobu celého pobytu.

 Cesta má osmnáct lezeckých délek (lezecká délka je délka horolezeckého lana-zpravidla 40 až 60 metrů) a jedná se převážně o nádherné spárové lezení. Po dvou dnech lezení jsme stáli na vrcholu a vychutnávali si nádherného rozhledu na civilizací nezasaženou přírodu.

Dostat se z lezecké oblasti k řece nebylo jednoduché. Mapu jsme žádnou nesehnali, a tak jsme dost používali instiktu.  Cesta k Nahanni trvala jeden den, a vzhledem k naší bagáži jsme ji museli absolvovat dvakrát.

Nafoukli jsme kánoi a vyrazili na osmidenní putování divočinou. Po cestě jsme u řeky zahlídli losy, vlky,bobry,vydry a taky medvědy. V noci jsme vždy kvůli bezpečnosti museli vytáhnou náš proviant na strom. Medvědi totiž jdou za vůní jídla, a pokud máte jídlo ve stanu nebo vedle něj, může to být nepříjemné probuzení.

V závěru řeka měla na šířku přes sto metrů. Najednou se přihnala bouře a vlny se zvedli do výše jednoho a půl metru. Měli jsme co dělat, aby jsme se dostali ke břehu. Vše dobře dopadlo a před odletem jsme si udělali rybářský výlet na štiky.

Foto http://paveltrefil.cz/fotogalerie/category/20-kanada-lotus-flower-tower

Copyright © 2012 paveltrefil.cz všechna práva vyhrazena. Zákaz šíření textů bez předchozího souhlasu.